1. Ariza beruvchi YIDXPda ro‘yxatdan va/yoki avtorizatsiyadan o‘tadi va so‘rov yuboradi
2. Issiqlik ta’minoti korxonasi so‘rovnoma tushgan kundan boshlab bir ish kuni mobaynida joyning o‘ziga chiqib issiqlik energiyasini hisobga olish priborini plombalashni amalga oshiradi
3. Issiqlik ta’minoti korxonasi issiqlik energiyasini hisobga olish asbobi plombalangan kunning o‘zida iste’molchiga YIDXP orqali plombalash o‘tkazilganligi to‘g‘risidagi ma’lumotlar ko‘rsatilgan rasmiylashtirilgan elektr ta’minoti shartnomasini elektron shaklda yuboradi. Bir vaqtning o‘zida issiqlik ta’minoti korxonasi hisobga olish tizimini plombalash kunida Dalolatnomani rasmiylashtiradi va Dalolatnoma rasmiylashtirilganidan keyingi soat mobaynida uni imzolash sanasini, qurilish-montaj va ishga tushirish-sozlash tashkilotlari bilan YIDXP orqali kelishadi
4. Iste’molchi rasmiylashtirilgan issiqlik ta’minoti shartnomasi tushganidan so‘ng besh ish kuni mobaynida uni o‘zining ERI bilan tasdiqlaydi
5. Iste’molchi tomonidan tasdiqlangan issiqlik ta’minoti shartnomasi issiqlik ta’minoti korxonasi tomonidan YIDXP orqali
6. Issiqlik energiyasini yetkazib berish issiqlik ta’minoti korxonasi tomonidan quyidagi tartibda amalga oshiriladi:
qonun hujjatlarida oldindan to‘lovni amalga oshirishi nazarda tutilgan iste’molchilar uchun — iste’molchi tomonidan oldindan to‘lov amalga oshirilgan kuni;
qonun hujjatlarida oldindan to‘lovni amalga oshirishi nazarda tutilmagan iste’molchilar uchun — iste’molchi tomonidan tasdiqlangan shartnoma olingan kuni.

Опломбирование прибора учета тепловой энергии и составления договора теплоснабжения
2. Теплоснабжающее предприятие с выездом на место в течение одного рабочего дня после поступления заявки осуществляет опломбирование прибора учета тепловой энергии
3. Теплоснабжающее предприятие в день опломбирования прибора учета тепловой энергии отправляет потребителю через ЕПИГУ оформленный договор теплоснабжения, в котором указываются сведения о проведенном опломбировании, в электронном виде. Одновременно теплоснабжающее предприятие в день опломбирования системы учета оформляет Акт и в течение следующего часа после оформления Акта согласовывает дату его подписания с Узэнергоинспекцией, строительно-монтажными и пусконаладочными организациями посредством ЕПИГУ
4. Потребитель в течение пяти рабочих дней после поступления оформленного договора теплоснабжения утверждает его своей ЭЦП
5. Утвержденный потребителем договор теплоснабжения отправляется в теплоснабжающее предприятие через ЕПИГУ
6. Подача тепловой энергии осуществляется теплоснабжающим предприятием в следующем порядке:
для потребителей, которым законодательством предусмотрено осуществление предоплаты, — в день осуществления потребителем предоплаты;
для потребителей, которым законодательством не предусмотрено осуществление предоплаты, — в день получения утвержденного потребителем договора.