Avtomobil transportida yo'lovchilarni va yuklarni xalqaro yo'nalishlar bo'yicha tashishga litsenziya
1. Ariza beruvchi litsenziya olish uchun YIDXPda ro'yxatdan o'tadi, ariza to'ldiradi va vakolatli organga yuboradi;
2. Bir ish kunida transport vazirligi ariza beruvchini litsenziya talab va shartlariga mosligini o'rganadi va ariza beruvchiga davlat boji to'lash uchun invoys yuboradi;
3. Arizachi to'lov amalga oshirilgandan so'ng, transport vazirligi litsenziya rasmiylashtiradi va ariza beruvchiga YIDXP orqali yuboradi.
Сall markaz: 1167
Jismoniy va yuridik shaxslar
a) yuridik shaxs uchun - yuridik shaxsning nomi va tashkiliy-huquqiy shakli, joylashgan joyi (pochta manzili), bank muassasasining nomi va bankdagi hisob raqami; jismoniy shaxs (yakka tartibdagi tadbirkor) uchun yuk tashish huquqiga lisenziya olishda - familiyasi, ismi, otasining ismi, pasportga hamda haydovchilik guvohnomasiga oid ma'lumotlar; faoliyatning lisenziyalanadigan turi (yoxud uning bir qismi) ko‘rsatilgan holda lisenziya berish to‘g‘risidagi so‘rovnoma va/yoki lisenziya varaqalari olish uchun korxona ixtiyorida bo‘lgan avtotransport vositalarining ro‘yxati bilan birga avtotransport vositalarining mulk huquqi, ashyoviy huquqlar yoki ijara asosida tegishliligi to‘g‘risidagi ma'lumotlar;
b) ariza beruvchida haydovchilarni tibbiy ko‘rikdan va avtotransport vositalarini texnik ko‘rikdan o‘tkazish yoxud ariza beruvchining tegishli ixtisoslikdagi tashkilot bilan unga tibbiy ko‘rik va texnik ko‘rikdan o‘tish imkoniyati yaratib berilishi to‘g‘risidagi shartnomasi mavjudligi haqidagi ma'lumotlar.

Лицензия на осуществление международных перевозок пассажиров и грузов автомобильным транспортом
2. Министерство транспорта в течение 1 рабочего дня проверяет соответствие заявителя требованиям и направляет уведомление для уплаты госпошлины.
3. Заявитель уплачивает госпошлину и Министерство транспорта и отправляет лицензию заявителю через ЕПИГУ.
Сall центр: 1167
а) заявление о выдаче лицензии с указанием наименования и организационно-правовой формы юридического лица, места его нахождения (почтового адреса), наименования учреждения банка и номера расчетного счета в банке — для юридического лица; фамилии, имени, отчества, данных паспорта и водительского удостоверения — для физического лица при получении лицензии на право осуществления перевозок грузов; лицензируемого вида деятельности (либо его части) и/или информацию об имеющихся у него автотранспортных средствах на праве собственности, иных вещных правах или по договору аренды для получения лицензионных карточек;
б) сведения о наличии у соискателя лицензии пунктов медицинского осмотра водителей и технического осмотра автотранспортных средств либо копию договора, заключенного заявителем с организацией соответствующего профиля, на предоставление ему услуг по проведению медосмотра и техосмотра;