Jismoniy shaxslarga ko'rsatiladi Yarimavtomatik
3. Arizachi belgilangan muddatda ma'lumotlar yig'ish punktiga qo'l barmoq izlarini topshirish va suratga tushish uchun shaxsan tashrif buyuradi;
4. Xorijga chiqish biometrik pasportini olish bo'yicha fuqarolik pasporti yoki unga tenglashtirilgan hujjatni belgilangan kun va vaqtda vakolatli organga shaxsan kelib taqdim etish;
Ma’lumot o'rnida:
Xorijga chiqish biometrik pasportini rasmiylashtirishda ma’lumotlarni yig‘ish punktiga:
harbiy guvohnomaning yoki chaqiruv uchastkasida qayd etilganligi guvohnomasining nusxasi yoki mudofaa ishlari bo'limining ma’lumotnomasi — harbiy xizmatga majburlar uchun;
ota-onalar, vasiylar (homiylar)ning notarial tasdiqlangan roziligi — voyaga yetmaganlar uchun;
fuqaroga hamrohlik qiluvchi shaxsning notarial tasdiqlangan majburiyati — voyaga yetmaganlar uchun.
Doimiy yashash uchun xorijga chiqishda o‘z ota-onalarining va turmush o‘rtog‘ining, birgalikdagi nikohdan voyaga yetmagan bolalar bo‘lsa, sobiq turmush o‘rtog‘ining notarial tasdiqlangan roziligi, vafot etgan yoki bedarak yo‘qolgan hollarda — vafot etganlik to‘g‘risidagi guvohnomaning yoki sudning shaxsni bedarak yo‘qolgan deb e’tirof etish haqidagi qarorining notarial tasdiqlangan nusxasi taqdim etiladi.
O‘zbekiston Respublikasi fuqarosining biometrik pasporti
Fuqaroligi bo‘lmagan shaxs uchun O‘zbekiston Respublikasida yashash guvohnomasi
O‘zbekiston Respublikasi fuqarosining ID kartasi
Fuqaroligi bo‘lmagan shaxsning O‘zbekiston Respublikasida yashash ID kartasi
10 ish kuni (16 yoshdan 25 yoshgacha bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun qo‘shimcha o‘rganishlar talab etiladigan alohida hollarda — bir oy) ichida taqdim etiladi.

Подача заявления на оформление загранпаспорта
3. Заявитель должен лично посетить пункт сбора данных для сдачи отпечатков пальцев и фотографии в течение указанного срока.
4. Для получения биометрического паспорта для выезда за границу, заявитель должен посетить компетентный орган в назначенный день и время с паспортом или эквивалентным документом.
Для информации:
При оформлении биометрического паспорта для выезда за границу в пункт сбора данных необходимо предоставить:
копия военного билета или справки о приписке в военкомат или справка из Министерства обороны - для призывников;
нотариально удостоверенное согласие родителей, опекунов - для несовершеннолетних;
нотариально удостоверенная обязанность лица, сопровождающего гражданина, - для несовершеннолетних.
При выезде за границу на постоянное место жительства нотариально удостоверенное согласие родителей и супруга, при наличии несовершеннолетних детей от совместного брака, бывшего супруга, в случае смерти или пропажи без вести - нотариально подтвержденная копия свидетельства о смерти или решения суда о признании лица без вести пропавшим.
Биометрический паспорт гражданина Республики Узбекистан
Вид на жительство лица без гражданства на территории Республики Узбекистана
ID карта гражданина Республики Узбекистан
ID карта лица без гражданства, проживающего в Республике Узбекистан
10 рабочих дней (Для граждан Республики Узбекистан в возрасте от 16 до 25 лет, в особых случаях, когда требуется дополнительное изучение - один месяц).