Ҳайдовчилик гувоҳномасини янгилаш
2. Ариза шакллантириш жараёнида фойдаланувчининг ID карта ёки биометрик паспортидаги расмдан фойдаланишга розилик билдиради, расмдан фойдаланишдан рад этган тақдирда янги расмга тушиш учун Давлат хизматлари маркази ёки Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизматининг ҳудудий Рўйхатдан ўтказиш ва имтиҳон олиш бўлинмаларига ташриф буюради;
3. Компьютер ёки мобиль телефон ёрдамида шаклланган янги ҳайдовчилик гувоҳномасига имзо чекади;
4. Тўловларни амалга оширади ва аризада белгиланган давлат хизматлари марказига ташриф буюради ёки қўшимча тўлов эвазига почта хизмати орқали 2 иш кунида  ҳайдовчилик гувоҳномасини аризачи берган манзилига етказиб берилади.
+998 (71) 254-22-31
Янги ҳайдовчилик гувоҳномасини олиш учун ариза берувчи фуқаролик паспорти ёки ID картани тақдим этади. Бунда эски ҳайдовчилик гувоҳномаси ва талони давлат хизмати маркази ходими  ёки почта куръерига топширилиши шарт.

Замена водительского удостоверения
2. В процессе формирования заявки пользователю предлагается на выбор фотография из ID-карты или биометрического паспорта,  в случае отказа, он посещает Центр государственных услуг или  Регистрационно-экзаменационный отдел региональной Службы безопасности дорожного движения для создания новой фотографии;
3. Подписывает сформированное новое водительское удостоверение с помощью компьютера или мобильного телефона;
4. После совершения оплаты заявитель посещает выбранный пункт Центра государственных услуг или выбирает доставку водительского удостоверения по указанному адресу, в течение 2 рабочих дней через почтовую службу за дополнительную плату.
+998 (71) 254-22-31
Для получения нового водительского удостоверения заявитель предъявляет паспорт гражданина или ID карту. Вмести с этом необходимо передать старое водительское удостоверение и талон сотруднику центра государственных услуг или почтовому курьеру.